{{ message.head }}

{{ message.text }}

MANAGEMENT

Certyfikat WRAP

Z radością informujemy, iż Lynka Sp. z o.o. (właściciel Lynka Polska), jako jedyna firma w Polsce jest posiadaczem prestiżowego certyfikatu Worldwide Responsible Accredited Production (WRAP). Na uwagę zasługuje fakt, iż w 2014, jak i w 2015 oraz 2016 roku otrzymaliśmy Certyfikat ZŁOTY/GOLD, co oznacza, iż standardy i procedury, które tworzymy i stosujemy w naszej firmie są na najwyższym światowym poziomie. Otrzymanie tak prestiżowego certyfikatu potwierdza także, iż jesteśmy organizacją etyczną, opierającą procesy na wysokiej jakości i efektywności, co przynosi wartość dodaną zarówno organizacji, jak i klientom wewnętrznym, zewnętrznym oraz partnerom biznesowym.

 

Certyfikat WRAP ustanowiono w 2000 roku jako program kontroli placówek produkcyjnych pod kątem przestrzegania przez nie 12 głównych zasad (odnoszących się do legalnej, humanitarnej i etycznej pracy w badanym zakładzie):

 

① Zgodność z prawem i przepisami
② Zakaz korzystania z pracy przymusowej
③ Zakaz zatrudniania nieletnich
④ Zakaz molestowania
⑤ Wynagrodzenia i świadczenia
⑥ Czas pracy
⑦ Zakaz dyskryminacji
⑧ BHP
⑨ Wolność zgromadzeń i negocjacji zbiorowych
⑩ Ochrona środowiska
⑪ Zgodność z przepisami eksportowymi
⑫ Bezpieczeństwo

 

WRAP jest obecnie największym na świecie niezależnym programem certyfikacyjnym badającym standardy wytwarzania artykułów konsumenckich, w szczególności w branży tekstylnej.

Zaloguj się