{{ message.head }}

{{ message.text }}

POZNAJ NASZĄ JAKOŚĆ

Jesteśmy firmą powszechnie uznawaną w branży za jednego z wiodących światowych dystrybutorów dekorowanych artykułów promocyjnych. Printwear Magazine, jeden z najważniejszych amerykańskich czasopism branżowych, pisze:

"LYNKA jest jedną z wiodących firm w Europie, a w zasadzie na całym świecie specjalizującą się w zdobieniach na tekstyliach i artykułach promocyjnych."

Printwear Magazine, USA

Jesteśmy laureatem ponad 40 międzynarodowych nagród przyznawanych za jakość nadruków i haftów na odzieży, w konkursach organizowanych w USA, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Niemczech. Firma wykorzystuje najnowocześniejszy sprzęt i znakomite materiały, oraz zatrudnia świetnie wyszkolony zespół produkcyjny, dzięki czemu nasza odzież zdecydowanie wyróżnia się spośród innych. To do nas zwracają się klienci z ponad 22 krajów Europy i z USA, by zamówić dekorowaną odzież promocyjną. 

Co konkretnie stanowi o jakości naszych produktów? Nie ma przecież firmy, która nie twierdzi, że oferuje wysoką jakość. Jednak w naszej firmie jakość nie jest dziełem przypadku. Firma powstała w 1992 r. i w ciągu 5 lat z początkującego przedsiębiorstwa bez wcześniejszego doświadczenia rozwinęła się do tego stopnia, że została nagrodzona Złotym Medalem na najbardziej prestiżowym konkursie organizowanym przez SGIA w Atlancie. Dążenie do najwyższej jakości mamy po prostu zapisane w DNA.

Na naszą jakość składa się sześć kluczowych elementów, z których każdy jest niezbędny dla osiągnięcia ostatecznego rezultatu:

Sprzęt

Do swoich zdobień wykorzystujemy maszyny drukujące MHM produkowane w Kufstein, w Austrii, oraz japońskie maszyny haftujące Tajima. Są to maszyny o wysokiej precyzji, zaprojektowane tak, by zapewniać wierne odwzorowanie i precyzyjną reprodukcję grafiki. Maszyny te są generalnie o wiele droższe od ich konkurencyjnych odpowiedników. Także na etapie przygotowania do druku firma wykorzystuje najlepszy sprzęt, który dostarcza firma Richmond Graphics, specjalistyczny producent z Rhode Island w USA.

Akcesoria

Większość klientów rozumie, że w druku – czy broszur, billboardów, czy właśnie odzieży – istotnym czynnikiem jest rozdzielczość, oraz że 600 dpi (dots per inch) wygląda lepiej niż 300 dpi. Mało klientów wie natomiast o tym, że wyznacznikiem wysokiej jakości nadruku są odpowiednie matryce stosowane przez naszych drukarzy. Aby na odzieży wykonać nadruk o dużej rozdzielczości, należy użyć matrycy o bardzo gęstym sicie– np. 320 lpi (lines per inch). Problem w tym, że konwencjonalne drewniane lub metalowe ramy nie pozwalają na wystarczająco wysokie napięcie sit. Jeżeli sito nie jest mocno napięte na ramie matrycy, jej pasma nie przepuszczają farby.

Tylko jeden producent na świecie oferuje pionierskie rozwiązanie tego problemu. Jest nim firma Stretch Devices z Filadelfii, która opatentowała ramę Newman Roller Frame pozwalającą drukarkom na pracę na niezwykle mocno napiętych sitach, co zapewnia wysoką rozdzielczość nadruku na odzieży.

Niewiele firm w Europie stosuje te ramy. Dlaczego? Ponieważ kosztują one dziesięć razy więcej niż ramy konwencjonalne, a większość drukarzy nie ma przekonania, że warto się decydować na taką dodatkową inwestycję. My jesteśmy jednak przekonani, że stosowane przez nas matryce są nieodzownym składnikiem naszego przepisu na wysoką jakość.

Materiały

W Europie nie brakuje producentów farb do tkanin. Po przeprowadzeniu licznych testów stwierdziliśmy jednak, że farby produkowane w USA, szczególnie zaś przez jednego z tamtejszych producentów, są pod każdym względem o wiele lepsze od europejskich. Zamiast więc wybrać wygodniejsze rozwiązanie i zaopatrywać się lokalnie, importujemy specjalistyczne farby z Północnej Karoliny. Te tradycyjne farby do aplikacji sitodrukowych (plastisol) i farby do efektów specjalnych, np. High Density, Gel i inne, są ważnym czynnikiem przesądzającym o wyrazistości i ostrości nadruków oferowanych przez naszą firmę.

Projekty graficzne

Bardzo istotna w naszym przepisie na wysoką jakość jest separacja kolorów. Ponieważ współpracujemy z czołowymi europejskimi grafikami i z kilkoma grafikami z USA, niezwykle ważna jest następnie odpowiednia kalibracja ich prac w naszych maszynach i sprzęcie.

 

W wielu firmach wykonujących nadruki uważa się, że separacja kolorów to cała tajemnica znakomitej jakości nadruku. Bez wątpienia jest ona kluczowa dla znakomitej jakości druku, jednak bez pozostałych czynników – maszyn, akcesoriów, materiałów i ludzi – efekt końcowy z pewnością nie byłby tak imponujący.

Pracownicy

Ktoś zapytał kiedyś Tigera Woodsa o jego przepis na sukces, sugerując że istota jego osiągnięć może tkwić w dobrym sprzęcie. Sam sprzęt, choćby najlepszy, nie uczyni jednak nikogo znakomitym golfistą. Zasadę tę wyznajemy również w naszej firmie. Większość naszego sprzętu i technologii nie jest zastrzeżona prawnie, lecz ogólnie dostępna. Kluczową rolę w wykorzystaniu dobrego sprzętu odgrywa natomiast zespół wykonawców. Swego czasu wysyłaliśmy zatem swoich wybitnych drukarzy do USA na szkolenia w czołowych amerykańskich firmach. Dziś mamy rozwinięty własny program szkoleniowy, który sprawia, że firma zawsze dysponuje zespołem młodych, utalentowanych drukarzy i techników.

Standardy kontroli jakości AQL

Jesteśmy znani z wyjątkowo wysokiej jakości usług. Znana amerykańska marka odzieży sportowej wybrała nas na swego głównego producenta odzieży promocyjnej. W roku 2008 firma zajęła 1. miejsce jeśli chodzi o jakość i efektywność wśród ponad 55 międzynarodowych producentów artykułów promocyjnych. Jednym z kluczowych składników naszego programu zarządzania jakością jest system kontroli jakości oparty o standardy AQL.

 

Każde zamówienie, bez względu na wielkość, sprawdzane jest przez Dział Kontroli Jakości. Dopiero po uzyskaniu pozytywnego wyniku kontroli zamówienia są pakowane i wysyłane do klienta.

Inwestycje w B&R

 

Firma nieustannie inwestuje czas i pieniądze we wdrażanie i rozwijanie nowych technik drukarskich oraz w podnoszenie efektywności. W weekendy i wieczorami godzinami testujemy nowe farby, sita i materiały, dążąc do ciągłych ulepszeń.

 

Efekty widać gołym okiem.

Zaloguj się