{{ message.head }}

{{ message.text }}

ŚRODOWISKO

Zrównoważony rozwój ekologiczny jest jednym z najważniejszych problemów, z jakimi boryka się nasz przemysł.

Pierwszym filarem programu Lynka Cares jest zmniejszenie wpływu naszych działań operacyjnych na środowisko. Od początku działalności jesteśmy bardzo aktywni we wdrażaniu przyjaznych dla środowiska praktyk i z roku na rok robimy kolejne kroki w tym kierunku. Nasze działania w tym zakresie można podzielić na trzy obszary:

Nadruki i Procesy Produkcyjne. Nadruk i zdobienie przy użyciu ekologicznych farb, materiałów i technologii oraz dążenie do zrównoważonej ekologicznie produkcji.

Opakowania i Logistyka. Znalezienie rozwiązań, które pozostawiają mniejszy ślad węglowy oraz stosowanie opakowań, które wspierają zrównoważoną gospodarkę leśną.

Produkty i surowce. Pozyskiwanie i dostarczanie większej ilości odzieży wytwarzanej z certyfikowanych źródeł lub pochodzących z recyklingu oraz analiza całego łańcucha dostaw.

 

Jako jeden  z  największych  i  najbardziej  znanych  w Europie dostawców i dekoratorów odzieży, Lynka od początku swojej działalności dba o kontrolę standardów w zakresie emisji, zanieczyszczeń i odprowadzania ścieków. Używamy bezpieczniejszych, droższych, impor- towanych sprzętów i chemikaliów.

Należymy do grona europejskich prekursorów branży drukarskiej, który stworzył dział matryc z systemem mycia opartym o ekologiczne rozpuszczalniki z USA    i Szwecji. Jako jeden z pierwszych dostawców odzieży promocyjnej w Europie Środkowej i Wschodniej otrzy- maliśmy certyfikat WRAP, który potwierdził naszą zgod- ność w zakresie norm środowiskowych.

Poniżej przedstawiamy kilka działań, które prowadzimy w celu uczynienia naszych procesów zdobniczych bardziej ekologicznymi niż kiedykolwiek wcześniej.

 

Zaloguj się